Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1315 postów 23390 komentarzy

Ameryka jest daleko, a Rosja blisko - 18.04.2021.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie chcą o tym pamiętać ci, którzy rządzą Polską, prowadząc wasalską i wazeliniarską politykę wobec USA.

Gorąco w Europie Środkowej i Wschodniej. Następuje zgrupowanie wojsk ukraińskich przy granicach Donieckiej i Ługańskiej Republiki, jak również - informują polskojęzyczne media - przesunięcia oddziałów rosyjskich.

Stany Zjednoczone zamierzały wysłać dwa okręty wojenne na Morze Czarne. Pentagon twierdził, że to wysłanie ma rutynowy charakter. Rosjanie tymczasem walczą zdecydowanie o swe prawa, wysyłając kilkanaście okrętów na obszar zagrożenia. USA anulowały więc swą decyzję o wpłynięciu ich statków na Morze Czarne.

Równie gorąco jest na polu dyplomacji. 15 kwietnia Stany Zjednoczone nałożyły na Rosję nowe ograniczenia i zapowiedziały wydalenie dziesięciu pracowników rosyjskich misji dyplomatycznych. Rosja ogłosiła działania odwetowe: kilkunastu amerykańskich dyplomatów zostaje wydalonych z kraju, reszta nie będzie mogła już swobodnie się po kraju przemieszczać. Ponadto Moskwa nałożyła osobiste sankcje na urzędników administracji - zarówno byłych, jak i obecnych.

Polski rząd ochoczo zażądał wydalenia trzech dyplomatów rosyjskich. Rosyjski rząd odprawia więc do Polski pięciu pracowników dyplomatycznych z naszego kraju. Rzeczniczka MSZ Rosji Zacharowa w ostrych słowach skomentowała uznanie rosyjskich dyplomatów za personae non gratae. Stwierdziła, że 'to nie jest solidarność ani nawet naśladownictwo. To jest wasalstwo XXI wieku'.

Za to wasalstwo płacimy wysoką cenę i nie są to ostateczne koszty. USA tracą status jedynego supermocarstwa i na finiszu chcą wywołać zawieruchę w Europie Środkowej, która może pochłonąć miliony ofiar i ogromne straty gospodarcze. Jeśli ktoś zainkasuje zyski, to Amerykanie. To już było przećwiczone w pierwszej i drugiej wojnie światowej.

Zygmunt Białas

 

KOMENTARZE

 • Tym razem o ile dojdzie do wojny z rozkazu usa to
  wojna po raz pierwszy może toczyć się na terytorium usa.

  "Jeśli ktoś zainkasuje zyski, to Amerykanie. To już było przećwiczone w pierwszej i drugiej wojnie światowej."

  A zyski zamienią się w niepowetowane dla usa straty.

  Rosja za zniszczenia dokonane na jej terytorium przez ewentualne działania ukrów pod dowodztwem usa odpowie zniszczeniami tym razem na terytorium usa.

  To będzie odpowiedź ząb za ząb.

  A Rosja ma czym odpowiedzieć.

  Najprawdopodobniej ukry nie zaatakują Rosji tylko o ile to jedynie DRL i ŁRL.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 23:57:35
  "Rosja za zniszczenia dokonane na jej terytorium przez ewentualne działania ukrów pod dowodztwem usa odpowie zniszczeniami tym razem na terytorium usa". -

  --- Dzisiaj jest to możliwe, ale to byłaby już III wojna światowa. W każdym razie posunięcia Rosji są bardziej zdecydowane, co powinno ukrócić - zachęcany dotychczasową spokojną polityką Rosji - rozbestwiony Zachód.

  Pozdrawiam :)
 • Autor
  Czy te wszystkie gierki i "patgatowki" do wyrzynania się nawzajem to robią zwykli Amerykanie, Rosjanie, Chińczycy czy Polacy. Czy mają na to jakikolwiek wpływ. Oczywiście że nie. To knują w imieniu tych państw sterowalne psychopatyczne marionetki posadzone w rządach tych państw przez samozwańczych krwiożerczych i zdegenerowanych do cna "władców Ziemi" przy pomocy kontrolowanej demokracji. Czyli nic nowego pod słońcem: te same metody co w obu wojnach światowych.
 • Plany zamachu na prezydenta Łukaszenkę,jego dzieci i obalenia konstytucyjnego porządku.
  Coś się dzieje.FSB z białoruskim KGB udaremniło zamach na Łukaszenkę i jego dzieci.Miał to być wstępny sygnał do przejęcia telewizji a następnie internowania osób znajdujących się na liści już opracowaną przez spiskowców.
  Początkowo zakomunikowało o tym agencje białoruskie ale teraz jest już potwierdzenie FSB.
  https://rg.ru/2021/04/17/fsb-vmeste-s-kgb-predotvratila-pokushenie-na-lukashenko.html
  Niewykluczone że miało to być sprzężone z takiem banderowców na Donbas.
  Sa poważne oznaki że tym razem V kolumna pójdzie pod nóż.Weszło w życie prawo które umożliwia w pewnych okolicznościach osoby prawne lub fizyczne zarachować do "działalności ekstremistycznej" co zagrożone jest karą od 8 do 12 lat więzienia.
  Tak więc dzieje sie a wszystko wskazuje na to że będzie się działo jeszcze bardziej.

  Już się mówi o USA i Polsce jako ośrodkach inicjujących działania spiskowców.Idzie między innymi o osobę posiadającą amerykańskie i białoruskie obywatelstwo która z terytorium Polski przyjechała do Moskwy w celu koordynacji działań wszystkich uczestników zmowy.Został dziś zatrzymany wraz z innymi.
  Słucham na żywo relacji o wciąż nowych szczegółach.Powiada się że zanosi się na wojnę.
  https://www.youtube.com/watch?v=PpV9s6YIflo

  https://www.youtube.com/watch?v=sfo-91dkjv8

  Na tym tle wraca sprawa sprzed kilku miesięcy zatrzymania w Mińsku "wagnerowców".Wprawdzie wówczas niby to tak sobie,bez związku,zwolniono (o ile pamiętam) jednego generała MSW i jednego MSZ .Mówiło się wtedy że w białoruskich strukturach siłowych siedzą krety bo bez nich ta afera zaplanowana przez ukraińską bezpiekę nie mogłaby się udać.
  Zgodnie z planami przewót miał się dokonać po fizycznej likwidacji prezydenta Łukaszenki i jego dzieci a to znaczy że spisek sięga struktur siłowych.Zaś sami konspiratorzy odwoływali się do zamachu na Anwara as-Sadat którego zabili spiskowcy ulokowani w armii. https://pl.wikipedia.org/wiki/Anwar_as-Sadat#Zamach
 • @Nibiru 00:13:08
  "Czy te wszystkie gierki i "patgatowki" do wyrzynania się nawzajem to robią zwykli Amerykanie, Rosjanie, Chińczycy czy Polacy. Czy mają na to jakikolwiek wpływ. Oczywiście że nie". -

  --- Tak, nie mamy na to wpływu, ale... Te "psychopatyczne marionetki posadzone w rządach tych państw przez samozwańczych krwiożerczych i zdegenerowanych do cna "władców Ziemi" opierają się jednak na sile ludzi, którzy muszą być przekonani, że to ich władcy mają rację. Tak więc opisując krótko aktualną sytuację, dokonuję próby oceny poszczególnych stron.
 • @ikulalibal 00:18:23
  "Coś się dzieje. FSB z białoruskim KGB udaremniło zamach na Łukaszenkę i jego dzieci". -

  --- Nie jest spokojnie. Trzeba nam jednak wierzyć, że wygra 'jasna strona' i wszystko wróci w miarę do normy.
 • @zygmuntbialas
  Salute .
 • @Repsol 00:43:29
  Ładna fotka (na 1. stronie) do notki: ukraińscy żołnierze w kagańcach. I oni w tych kagańcach mieliby wojować?!

  Pozdrawiam :)
 • @Repsol 00:43:29 (II)
  Prezydenty zresztą: Zełenski i Duda też w kagańcach.
 • @Nibiru 00:13:08
  Dokładnie tak jest. Wszyscy mają już swoje scenariusze w ręku i niebawem nastąpi akt drugi, czyli wojna wszystkich ze wszystkimi. Jeżeli w poniedziałek uniewinnią zabójcę murzyna Floryda, to USA ma wojnę domową. Agresywna postawa Ukrainy i Polski może sprowokować działania militarne Rosji, zwłaszcza że USA będzie miało na głowie wewnętrzne problemy. Jeżeli domino się potoczy, to i Zachodnia Europa oberwie. Chiny byłyby głupie, gdyby w takiej sytuacji nie zająć Syberii. Rosjanie w szybkim tępie zostawią Europę jadąc bić się z Chińczykami. Zburzona Europa, będzie polem walki pomiędzy autochtonami, a islamskimi emigrantami. Pewnie dla innych części Świata mają podobne scenariusze.
 • @zygmuntbialas 00:33:46
  Niestety nic na to nie wskazuje. Rządzący nie mają wyjścia, bo w czasie pandemii zasłuźyli sobie na gniew obywateli i teraz ratując skórę, wejdą w wojnę.
 • @Kruk63 00:58:35
  //Chiny byłyby głupie, gdyby w takiej sytuacji nie zająć Syberii.//

  A kogo na przestrzeni ostatnich 500 lat Chiny zaatakowały?
  Bo na ten przykład USA istnieją zaledwie od 240 lat i wywołało 94 wojny.
  Przy ostrożnych warunkach i założeniu że nic nie wiemy o prawdziwych animatorach obydwu wojen światowych.
  Chiny były by głupie gdyby nie sprzymierzyły się z Rosją i nie zadusiły wszechświatowego dręczyciela.
 • prosze pana
  ameryka zawsze jest dalej niz rosja bo to wynika z polozenia geograficznego naszego kraju...natomiast na prawde, prosze nie lekcewazyc USA, bo to nadal - i czy tego chcemy czy nie - jest to najwieksza potega militarna jak i ekonomiczna na swiecie. Wiadomym jest ze ich pozycja stale slabnie ale tutaj powstaje pewien dysonans - czy to jest dobrze czy to zle dla Polski. Mowi sie iz lepiej byc pod butem Putina, niz z amerykanski ch..jem w d.pie ale nie wiem czy jezeli odwrocimy te relacje to bedzie to dla Polski bez roznicy. USA jak i Rosja maja znakomite stosunki z Izraelem...a sam pan Putin na pewno ma duzo szacunku do "starszych i madrzejszych", ktory wyniosl jeszcze z dziecinstwa mieszkajac w Leningradzie/Petersburgu w sasiedztwie rodziny "starszych i madrzejszych", ktora to z sentymentem wspomina...
 • @ikulalibal 01:16:47
  Scenariusz scenariuszem, ale aktorzy, by dobrze zagrać swoją rolę, muszą być przekonani do tego, co robią. Dlatego sprawy potoczą się nie według racjonalnych szacunków, ale w taki sposób, aby wojna dotarła wszędzie.
 • @siwekperu 01:23:25
  //jest to najwieksza potega militarna jak i ekonomiczna na swiecie//

  Jeśli pasożytnictwo to kategoria ekonomi wówczas owszem-USA są ekonomiczną potęgą.
  Podczas niedawnego spotkania na Alasce Chiny wskazały USA należne im miejsce i tego się trzymajmy.
 • @ikulalibal 01:41:30
  no...tak...ale ja nie wiem czy przewodnictwo Chin w tej czy jakiejkolwiek innej dziedzinie odbije sie pozytywna czkawka na swiecie...natomiast jezeli pan/pani ikulalibal twierdzi iz taki lider jak chiny jest potrzebny swiatu, to tylko moge ubolewac nad pana/pani mysleniem...ale szanuje ten poglad
 • @siwekperu 02:07:36
  //ikulalibal twierdzi iz taki lider jak chiny jest potrzebny swiatu, to tylko moge ubolewac nad pana/pani mysleniem //

  A to dobre :)
  Przypominam szanownemu że światowe liderowanie to nie radiowy plebiscyt na listę przebojów a efekt twardej wieloletniej mobilizacji i walki którą wygrał (wygra) lepszy.
  I dlatego odwoływanie się do tego co ja wolę czy który wariant byłby lepszy,to zwyczajna dziecinada.
 • @ikulalibal 02:21:40
  mimo iz chiny od dawien dawna tworza bardzo ladne piosenki, to - i tu pragne pozdrowic pana ikulalibala - nigdy nie stworza przeboju - gdyby byli gotowi na swiatowy hit, to juz dawno znajdowal by sie on na wszystkich listach przebojow, nawet ich wirus okazal sie tylko chinska podrobka...to nie jest wcale tak latwo wstrzelic sie na pozycje lidera mimo "twardej wieloletniej mobilizacji" - serdecznie z dzieciecym usmiechem pozdrowieniem z Peru
 • @ikulalibal 01:41:30
  dodam tylko ze obacnie prezydentem Stanow Zjednoczonych jest jakis niedorozwiniety dziadek...osoba ta absolutnie nie jest wstanie zapanowac nad calym potencjalem USA...jest to nawet nazwal bym: bardzo grozne!!! bo osoba niedorozwinieta, posiada guziki do bardzo dorozwinietych przedmiotow!!!... i tutaj nalezy bardzo ostroznie postepowac!!!
 • @siwekperu 02:07:36
  Mnie najbardziej interesują 'specjaliści' od polityki, którzy nagle zabrali głos w obronie Stanów Zjednoczonych, w kraju gdzie ludzie zamarzają na śniegu, miliony bezdomnych śpią w lasach i na ulicach wielkich miast , miliony bezrobotnych i 6 milionów obywateli USA w prywatnych więzieniach.
  I codziennie odbywa sie w USA masowa strzelanina na ulicach - a policja zabija nawet chorych w szpitalu i starszych ludzi w ich własnych domach, którzy wezwali policje na pomoc; juz nie mówiąc o śmiertelnych ofiarach policji na ulicach amerykańskich miast.

  Znakomity sojusznik.
  Może nam siwekperu opowie, ile polski podatnik zapłacił za utrzymanie obcych wojsk na polskiej ziemi i dlaczego utrzymujemy obce wojska.?

  W 1980 roku była ta sama histeria, ze 'sowieci stoją na wschodniej granicy Polski i lada chwila wejdą’.

  I jakoś żaden z polskich specjalistów od polityki - a praktycznie NIKT- w Polsce nie zauważył ze rosyjskie wojska juz były od lat w Swinoujsciu i Legnicy???
  I tez tylko tacy różni specjaliści od polityki powtarzali brednie, brednie, brednie…

  Bo Rosjanie wcale nie musieli stać na wschodniej granicy!!!
  Wojska rosyjskie były w Polsce. W Legnicy i w Swinoujsciu!

  I tak samo w 1981 roku jak i w 2021 roku chodzilo dokładnie o to samo:

  Gazociąg jamalski z Rosji!!!

  I siwekperu najpierw niech cos poczyta zanim zabierze głos w dyskusji.

  Ja bardzo polecam: Margaret Thatcher Foundation: 'Jak powstała ‘Solidarność'’:
  Anglia miała podpisany kontrakt z ZSRR na eksploatacje i zakup gazu z Jamalu. Anglicy mieli pomóc Rosjanom w eksploatacji gazu i budowie gazociągu.
  I wtedy pan Reagan i cala świta 'największej ekonomii świata' postanowiła nie dopuścić do budowy gazociągu.
  (W ramach gospodarki wolnorynkowej?)

  Polacy bardzo chętnie pomogli kowbojskim pedofilom zrujnowac Polske.

  Gaz z Jamalu miał przechodzic przez Polske i Polska miała zarabiac miliardy dolarów na tranzycie.
  Dzięki polskim patriotom i obcej agenturze- KOR, Polska straciła nie tylko tantiemy i tani, naturalny gaz.
  Polska straciła przy okazji calutki przemysł i obronność kraju.
  W PRL-u kupowalismy co i od kogo chielismy i sprzedwalismy miliony ton polskiej stali do USA i nikt nam nie bronil.
  Kupowalismy zachodnie licencje i budowalismy infrastrukture w kraju. Polska miala wie zagraniczny h kontraktow w Europie i na Biskim schodzie. Mielismy wymiane naukowa z calym swiatem.Mielismy przyjaciol.
  Teraz mamy wrogów.

  Teraz polskie wojsko na posyłki lata po swiecie i bierze udzial w ludobójstwie w Jugoslawii, Libii, Iraku, Afganistanie, Mali, w Syrii i polskie wojsko bezprawnie okupuje Kosowo juz 20 lat.
  Co robi polskie wojsko w Libanie?

  A my mamy powtórkę z rozrywki:
  W ramach 'gospodrki wolnorynkowej, Amerykanie obiecali całkiem głośno, ze zrobią wszystko, żeby nie doszło do budowy gazociągu.
  A my mamy prawo kupowac tylko gaz lupkowy z USA.
  To tyle na temt 'rosyjskiego buta'.

  Więc może uczony @siwekperu nam opowie, którą to wojne wywołaną przez USA wygrały mocarne Stany Zjednoczone?
  I dlaczego w 1975 roku armia USA uciekała z Wietnamu szybciej od wiatru? .
  Przypominam: Kowboje walczyli w Wietnamie z komunizmem Północnego Wietnamu i przy okazji przenieśli stolice z kapitalistycznego Sajgonu, i stworzyli komunizm w całym kraju, ze stolicą komunistyczną w Hanoi.

  Bazy amerykańskie we Włoszech , Kosowie niszczą kompletnie środowisko naturalne calej Europy.

  I zdaje sie @siwekperu nigdy nie słyszał, za co Julian Assange ma juz obiecane (bez wyroku!!) 175 lat więzienia w USA.
  I tez nie widział jak prezydent USA całowal sie z Husseinem...,

  PS
  Najwiecej szacunku dla ’starszych i madrzejszych’ maja Polacy, którzy regularnie popieraja wybor starszych i madrzejszych do wladz panstwa - nie tylko w kraju ale i na Ukrainie.
 • @siwekperu 04:14:13
  A kto naciskal guziki w Hiroszimie, Nagasaki, w Wietnamie - guziki napalmowe i w Serbii ze zubozonym uranem? i bomby fosforowe w Laosie?
  Niedorozwiniety dziadek?
 • "Ameryka jest daleko, a Rosja blisko"
  Od czasu jak rusofoby sprawują władzę to robią wszystko by Ameryka była blisko a Rosja daleko.

  Tak fatalnych relacji między Polsją i Rosją i to tylko wyłącznie z winy rządzących w Polsce od zakończenia 2 Wojny Światowej nigdy nie było.

  Polska zamiast przyjaźnić się z największym potężnym sąsiadem bogatym w zasoby surowców i rynek 150 milionów mieszkańców, podąża ze swoją ślepą nienawiścią i ślepo za swoim nowym panem i władcą zza Atlantyku nie zważając na koszty i zagrożenia które wiążą się ze ślepym posłuszeństwem i służeniem Stanom Zjednoczonym Ameryki

  Stanom Zjednoczonym Ameryki, które mają tylko i wyłącznie własne interesy i w razie nie subordinates stosuje groźby, szantaż i sankcje w stosunku do swoich wasali.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Tiamat 06:49:42
  Ja nie mam obiecane 175 lat wiezienia...mam nieco mniej jak ostatnio sprawdzalem jest to ok 80 lat...natomiast dodam ze swej skromnej strony...boję się Graków, nawet jeżeli przychodzą z darami....no tyle
 • @Tiamat 06:58:46
  nie wiem czy tam faktycznie byly potrzebne jakies guziki, natomiast decyzja zapadla wczesniej - i to chyba jest powodem panskiej interpelacji jak i mojej!!! - bo ja osobiscuie niee zgadzam sie z poligonem jaki Rosja i USA urzadzily sobie w Japonii...ale wiekszosc krajow dotychczas zgadza sie z tymi krajami i nie wypowiada sie negatywnie na temat tych cwiczen - no cos w tym musi byc!!!
 • @Tiamat 06:49:42
  No bardzo panom czy paniom dziekuje!!!
  Nigdy osobiscie nie odwazyl bym sie na takie stwierdzenia a tu!!! po prostu niemal bez korekty!!! no brawo!! jeszcze raz dziekuje i z gory zakladam iz pojawia sie problemy....bo np. JA jako JA nigdy ani nigdzie nie wypowiadam sie na temat obecnosci US army w Polsce...no ale widocznie to byl błąd...naprawie!!!
 • @siwekperu 07:52:02
  //moja kara jest nieunikniona i zmierza tuz tuz...dodam //

  Najwyraźniej pański "polski" nie jest wystarczająco biegły aby pisać na polskim forum.Być może powinien pan pozostać w obszarze języka angielskiego.Albo rzetelniej popracować nad polską gramatyką.

  Jaką karę ma pan na myśli pisząc "moja kara jest nieunikniona"? zamierza pan wymierzać komuś karę? A może chodziło raczej o karę która zastanie panu wymierzona (przez fanatyków na tutejszym portalu) ? W takim przypadku powinien pan napisać "kara dla mnie jest nieunikniona".
  Czasownik "zmierza" też został użyty niewłaściwie."Zmierzają" podróżnicy do celu zaś kary "grożą" ewentualnie "wiszą" (np damoklesowym mieczem)
  Nie jestem językowym purystą ale pański język po prostu uniemożliwia odbiór treści jaką chciał pan przekazać.Bo chyba chciał pan jakąś przekazać-prawda?
  Chyba że pańska pogarda dla zasad gramatyki języka polskiego jest pańskim osobistym wkładem w burzenie starego porządku obwarowanego zasadami,normami,prawami itd.Wszak sympatyzuje pan z siłami politycznymi które chcą utrzymać dominację w drodze zniszczenia cywilizacji.
 • Wolność
  Mnie to martwi coś innego. Martwi mnie niemicki napis na Poczcie Polskiej w Gdańsku, za którą nasi przodkowie zapłacili najwyższą cenę - życie. Oraz na "Historyczny Dolny Śląsk" na FB - ciągle ktoś wkleja stare fotografie niemieckich przesiedleńców ubolewając nad ich losem. Równocześnie - byłam świadkiem gdy ktoś w profilu w polskim mundurze został przez tamtejsze towarzystwo tak sponiewierany słownie, że aż mi się przykro i głupio zrobiło, bo jeżeli profil był prawdziwy i staremu polskiemu żołnierzowi zdarzyło się coś głupiego powiedzieć to nie znaczy żeby mu ubliżać na tle narodowościowym. A niemcy niestety są w bardzo dobrej komitywie z Rosjanami. Oczywiście do Rosjan jest mi bliżej niż do niemców czy usa mentalnie chociażby. Ale zawsze jest jakieś ale -uczyłam się historii.
 • @Kruk63 00:58:35
  "Rosjanie w szybkim tępie zostawią Europę jadąc bić się z Chińczykami. Zburzona Europa, będzie polem walki pomiędzy autochtonami, a islamskimi emigrantami". -

  --- W różnym kierunku mogą potoczyć się sprawy, ale niekoniecznie w powyższym, np. trudno mi sobie dziś wyobrazić wojnę Chin z Rosją.
 • @Kruk63 01:01:52
  "Rządzący nie mają wyjścia, bo w czasie pandemii zasłuźyli sobie na gniew obywateli i teraz ratując skórę, wejdą w wojnę". -

  --- Oni mają w zapasie kilka atutów. Ciągle potrafią przekonać poszczególne społeczeństwa o słuszności podjętych anty-covidowych środków.
 • @zygmuntbialas 08:49:24
  "Oni mają w zapasie kilka atutów. Ciągle potrafią przekonać poszczególne społeczeństwa o słuszności podjętych anty-covidowych środków."

  Z biegiem czasu dojdzie do głodu - żaden argument nie przekona głodnego żołądka.
 • @ikulalibal 01:16:47
  "Chiny były by głupie gdyby nie sprzymierzyły się z Rosją i nie zadusiły wszechświatowego dręczyciela". -

  --- Uważam podobnie, tak podpowiadają aktualne wydarzenia i logika. Ale... Nie mnie o tym sądzić. Jak dotąd udawało się jankesom wiele rządów i państw wywieść w pole.
 • @siwekperu 01:23:25
  "... prosze nie lekcewazyc USA, bo to nadal - i czy tego chcemy czy nie - jest to najwieksza potega militarna jak i ekonomiczna na swiecie". -

  --- No tak, nie przepadam za jankesami, ale nie znaczy to, że ich lekceważę. Są jeszcze potęgą w świecie mediów i przekazu informacji, więc nie tylko Polska jest tu bezsilna.
 • @ikulalibal 01:41:30
  "Podczas niedawnego spotkania na Alasce Chiny wskazały USA należne im miejsce i tego się trzymajmy". -

  --- Jest faktem, że USA tracą swą pozycję. To może stworzyć nowe perspektywy, ale również pożogę i strach na świecie. I zdaje mi się, że ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna.
 • @siwekperu 02:07:36
  "... nie wiem czy przewodnictwo Chin w tej czy jakiejkolwiek innej dziedzinie odbije sie pozytywna czkawka na swiecie...". -

  --- Nie sądzę. Zresztą ponad 100-letnie panowanie USA przyniosło światu tyle wstrząsów, wojen i wstrząsów, że już wystarczy.
 • @werka1321 08:24:46
  //Równocześnie - byłam świadkiem gdy ktoś w profilu w polskim mundurze został przez tamtejsze towarzystwo tak sponiewierany słownie, że aż mi się przykro i głupio zrobiło, bo jeżeli profil był prawdziwy i staremu polskiemu żołnierzowi zdarzyło się coś głupiego powiedzieć to nie znaczy żeby mu ubliżać na tle narodowościowym//

  A co się dziwić internetowy bytom skoro bramę do takich działań po 1989 r szeroko otwarły polskie elity polityczne.
  Wszystko w tym historię,poprzewracali do góry nogami.Z bohaterów uczynili łajdaków a łajdaków postawili na cokołach.
  Nie należy się łudzić że zdołamy odrobić trzydziestoletni straty i poniechania.Nie zdołamy.Na dodatek przyjdzie nam zapłacić rachunek za własną opieszałość i obojętność.Na co zasługują ludzie nie potrafiący bronić własnej historii? Na nic dobrego
 • @Tiamat 06:49:42 oraz 06:58:46
  "Teraz polskie wojsko na posyłki lata po swiecie...". -

  --- A rządzący Polską mówią o suwerenności. Młode pokolenie, odpowiednio indoktrynowane, nie ma szans uczciwie porównać, że ta suwerenność Polski była znacznie większa w latach 1956 - 1989.

  Postaram się w ciągu trzech dni opracować notkę na podstawie powyższego Pani komentarza.
 • @Alfax 07:17:58
  "Polska podąża ze swoją ślepą nienawiścią i ślepo za swoim nowym panem i władcą zza Atlantyku nie zważając na koszty i zagrożenia które wiążą się ze ślepym posłuszeństwem i służeniem Stanom Zjednoczonym Ameryki". -

  --- Niestety. I przykro na to patrzeć. To wazeliniarstwo względem suwerena jest nieznośne.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @werka1321 08:24:46
  W końcu jeśli Żydzi tresują nas swoją pedagogiką wstydu, to Niemcy przecież też mogą, a jak mogą, to zrobią. I mamy ,, wypędzonych,,.
  Taka sytuacja, jaką pani opisała, jest tylko ilustracją, w jakim bagnie jesteśmy.
  Zresztą Ukraina też propagandowo świergoli , jak to paskudny był ,, Polski pan,, i kłuje nas w oczy oskarżycielskim palcem. Brytole wysyłają swoje okręty na Morze Czarne w ramach ,, solidarności z Ukrainą,, to mam nadzieję, że u nas łajby są niesprawne.
 • @ikulalibal 09:16:54
  Ja bronię naszej historii i tożsamości - mimo iż dostało mi się tutaj ( i nie tylko ) niejednokrotnie iż "jestem tylko głupią ( z założenia ) babą. Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 00:04:42
  Ma Pan rację, to była by III wś. Ja jednak liczę na zdrowy rozsądek sprzymierzeńców USA, bo oni mają więcej do stracenia . Moim zdaniem jeżeli ktoś zdecyduje się odpalić jakąś atomówkę to wszyscy którzy posiadają głowice, w krótkim czasie odpalą wszystkie. Nikt nie będzie rozkminiał kto pierwszy zaczął i po co, bo czas reakcji jest bardzo istotny. Jednak jest jedno ale. Rosja to olbrzymie państwo, ale instalacje nuklearne ma na swoim terenie. Natomiast USA swoje ma rozmieszczone nie tylko w USA, ale też w bazach w różnych regionach świata. Tak że w razie czego rakiety polecą we wszystkich kierunkach. Nadzieja jest tylko w tym że takie Niemcy, Japonia czy inne kraje mające ,,zaszczyt'' posiadać takie bazy będą potrafiły studzić rozpalone głowy amerykańskich generałów. Jak by nie patrzeć USA miały by sporo strat po ataku nuklearnym, ale np. z takich Niemiec zostanie skażona pustynia.
 • @siwekperu 07:52:02
  "Rosja jest naszym wrogiem a USA jak na razie no... sojusznikiem". -

  --- Rosja naszym wrogiem?! - Bo tak Macierewicz mówi?
  --- USA sojusznikiem?! - Czy raczej okupantem? - Proszę przeczytać moją niedawną notkę "Holocaust, biznes i obłuda" (jest w spisie ostatnich notek po prawej stronie). Dowie się Pan, jak m.in. wygląda łupienie Polaków. Inicjatorami są co prawda żydzi, ale ci bez USA niewiele by osiągnęli.
 • @zbig71 09:25:36
  Ja jako kobieta bronię dobrego imienia Polski i ich mieszkańców. Mimo, że czuję się w tej misi bardzo osamotniona. Pozdrawiam.
 • "Ameryka jest daleko, a Rosja blisko - 18.04.2021. »"
  ---------------
  A co? Antyludzki element okupujaccy atrapę Polski z nadania światowego dziecka diabła - tego jak w cytacie - nie wię?
  Otóż okupant dobrze o powyższym wie - więc tutaj nie chodzi o interes sierot po Polsce w atrapie Polski - tutaj nie chodzi o samą atrapę Polski - tutaj chodzi o diabelski interes światowego dziecka diabła.
  Wniosek?
  Dlatego ta polityka kupanta atrapy Polski - jest czytelna i dąży do likwidacji atrapy Polski. Takimi dwoma przesłankami poza taką a nie inna polityką zagraniczą okupanta Polski - sygnalizującymi likwidację tejże atrapy Polski są:
  1. Pozwolenie na zjednoczenie się Niemiec.
  2. Utworzenie tzw. samoistnej Ukrainy i nieważne czy ona jest banderowska czy będzie inna. Sam fakt stworzenia tzw. samoistnej Ukrainy jest równoznaczny z likwidacją atrapy Polski.
  Prawda jest taka:
  Albo Polska albo tzw. samoistna Ukraina. Tertium non datur!
 • @Kruk63 00:58:35
  ,,Chiny byłyby głupie, gdyby w takiej sytuacji nie zająć Syberii..."

  Wydaje się, że Chiny będą trzymały stronę Rosji, a korzystając z zamieszania i wojennych potyczek, sięgną po Tajwan.
 • @zygmuntbialas 09:23:16
  Święta prawda!
  Chyba w najgorszych snach nie moglibyśmy sobie wyobrazić gorzej prowadzonej polityki zagranicznej niż tej jaka miała miejsce po 89 roku.
  Gorzej już się nie dało!
  Obecnie nie mamy żadnego sojusznika - dosłownie ŻADNEGO.
  Jeśli ktoś sobie myśli, że takim sojusznikiem są Stany Zjednoczone to zamiast mózgu ma przytwierdzony PiS-owski telewizor.
  Polacy zmierzają prostą drogą w niebyt zaczadzeni antyrosyjską propagandą.
  Jeszcze tylko jakiś cud może nas uratować.
 • @werka1321 08:24:46
  "Martwi mnie niemicki napis na Poczcie Polskiej w Gdańsku, za którą nasi przodkowie zapłacili najwyższą cenę - życie. [...] ... zawsze jest jakieś ale - uczyłam się historii". -

  --- Znam to nie tylko z nauki, ale też z życia. Rodzina ojca została zdziesiątkowana przez Niemców w czasie okupacji. I jaki wniosek wyciągam? - Nie jest lekko Polakom. 23.5% obszaru Polski to ziemie odzyskane po wojnie. Gwarantem tych ziem był ZSRR. Po 1989 roku nie ma tego pewnego gwaranta. Tak wybrały rządy III RP, powiem nawet, tak wybrali Polacy. Skutki tego widzimy: jesteśmy wasalem USA, co jest bardzo kosztowne i niebezpieczne.
 • @werka1321 08:52:08
  "Z biegiem czasu dojdzie do głodu - żaden argument nie przekona głodnego żołądka". -

  --- Te drugie siły muszą jeszcze przekonać większość ludzi, że głód jest skutkiem rozbójniczej polityki jankesów.
 • @zygmuntbialas 09:53:44
  Rodzeństwo mojej babci od strony ojca również oddało życie tyle, że w Powstaniu Warszawskim i partyzantce. Dzięki takim ludziom istnieję, zawdzięczam im swoje istnienie.

  Na niemiecki napis na Poczcie Polskiej wyraził swoją aprobatę Pan Adamowicz - dlatego też bardzo się cieszę, że 14.01. odszedł w tak ubliżający, haniebny sposób.
 • @marek500 09:29:56
  ,,Nadzieja jest tylko w tym że takie Niemcy, Japonia czy inne kraje mające ,,zaszczyt'' posiadać takie bazy będą potrafiły studzić rozpalone głowy amerykańskich generałów..."

  Rosjanie nie będą się zastanawiać, czy rakiety z głowicami atomowymi znajdujące się w Niemczech zostaną odpalone czy nie.
  Nie będą bawić się w tym temacie w zgadywanki.
  Jeśli są tam takie rakiety to musza być zniszczone.
  Nuklearny atak na nie to jedyna gwarancja ich nie użycia.
 • @Oświat 09:38:59
  Niekoniecznie. Chiny będą trzymały z Rosją dopóki będzie to dla nich opłacalne (zresztą Rosja podobnie) . Oni wiedzą że sojusze to potrzeba chwili a nie przysięga małżeńska - i nie opuszczę aż do śmierci. Jak na dzisiaj to jednym i drugim się to opłaca. Co będzie za parę lat ? Zobaczymy. Jeżeli Chiny w takim tempie będą wzrastać gospodarczo i militarnie, to nie zdziwię się jak Rosja i USA będą zmuszone sytuacją do zawarcia sojuszu. A my gdzie będziemy w takiej sytuacji ? Głęboko w czarnej d....
 • @ Autor, All
  "Stany Zjednoczone zamierzały wysłać dwa okręty wojenne na Morze Czarne."

  Ja nie wiem co oni mają z głową w tym USA. Przecież nawet ja bez wojskowych szkół widzę, że wpłynięcie na to morze to z automatu wpadnięcie w kocioł. Z Bałtykiem podobnie.... to już jakieś obłąkanie jest u nich.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Ławrow:
  - Ameryka jest daleko, a Rosja blisko.

  Duda:
  - Zaraz, zaraz - proszę, niech Pan powtórzy, bo nie zrozumiałem....
 • Do @Tiamat 06:49:42
  Pisze pani ! [ Najwiecej szacunku dla ’starszych i madrzejszych’ maja Polacy, którzy regularnie popieraja wybor starszych i madrzejszych do wladz panstwa ] koniec cytatu orinalnego pani Tiamant

  Szanowna pani ! regularnie wybieramy żydów [ mniejsze zło ] bo tylko żydzi mogą startować do sejmu i senatu !!! i tak 50 % nie chodzi bo nie chce brać w tym żydowskim cyrku segregacji rasowej 1

  Polskie partie które chcą zaistnieć nie są rejestrowane sądach żydowskich lub pacyfikowane [ kilkuletnie aresztowania] bez wyroku ! ot tak z ulicy żydowska ABW aresztuje pod pretekstem szpiegowania na rzecz Rosji Chin i trzyma po w aresztach po kilkanaście miesięcy do do 3 lat ! a gdy smród międzynarodowy jest to wypuszczają za bardzo wysoką kaucją i ostrzeżeniem ze aresztowany Polak nie może podjąć pracy partyjne bo podobno Śledztwo trwa nadal !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @ikulalibal 09:16:54
  Bill Browder i wszystko jasne
  https://cont.ws/@Zergulio/1969402
 • @zygmuntbialas 08:46:42
  A to niby dlaczego tak trudno to sobie wyobrazić? Chiny są obecnie pretendentem do przejęcia roli światowego hegemona. Aby do tego doszło, muszą pokonać na każdym polu USA. Póki Chiny są co prawda bardzo ludnym i dość rozległym krajem, ale nie dość rozległym, aby przetrzymać zmasowany atak militarny USA, nie mają szans na zwycięstwo. Dochodzi do tego niedosyt surowców naturalnych, w zwłaszcza energetycznych. Wchłaniając ogromną Syberię i tak już zamieszkałą przez Chińczyków i przebogatą w surowce, z automatu stają się zwycięzcą w tym wyścigu. Kto zwycięzcy będzie zarzucał działanie nieetyczne? Rosjanie? To państwo, już od dawna jest w stanie głębokiego rozkładu. Będą bić się hardo, ale Chińczyków jest więcej.
  Wszyscy straszą atomówkami, które miałyby być użyte w czasie III wojny światowej. Po pierwsze te scenariusze, o których piszę, to scenariusze dla aktorów. W miarę prawdopodobne, aby politycy, generałowie, zwykli żołnierze z zapałem odtwarzali przypisaną im rolę. Prawdziwi sprawcy zdarzeń, chcą mieć po tym wszystkim Ziemię wyludnioną i zdatną do zamieszkania. Wierzcie mi, atomówki pozostaną w silosach. Co najwyżej taktyczne ładunki będą miały zastosowanie.
 • @Kruk63 11:17:38
  //Wchłaniając ogromną Syberię i tak już zamieszkałą przez Chińczyków//
  Bardzo proszę o źródło tych rewelacyj. Mogą być to dane statystyczne..
 • @Oświat 10:06:30
  Pełna zgoda. Zresztą podobnie postąpią wszystkie inne państwa posiadające głowice. Nikt nie będzie się zastanawiać w którą stronę lecą te już wystrzelone. Ja nie wierzę w jakąś ograniczoną wojnę nuklearną, jak wybuchnie to będzie to zagłada świata.
 • @zygmuntbialas 09:55:53
  "muszą jeszcze przekonać większość ludzi, że głód jest skutkiem rozbójniczej polityki jankesów."

  SS-mani tez tylko wykonywali rozkazy. Czyjeś prywatne interesy, profity mnie nie interesują.
 • @Kruk63 11:17:38
  "Wierzcie mi, atomówki pozostaną w silosach. Co najwyżej taktyczne ładunki będą miały zastosowanie."

  Przy zastosowaniu atomówek oprócz kwestii tych, które są w silosach, na okrętach podwodnych i taktycznych jest jeszcze kwestia scenariusza Sacharowa czyli odpalenia ładunków pod wodą, tak aby spowodować tsunami. Może ono mieć wysokość od kilkuset metrów do ponad kilometra. Woda może się wedrzeć w głąb lądów nawet na kilkaset kilometrów.
  Oznacza to śmiertelne zagrożenie dla obydwu wybrzeży USA, UK-u, Pd-Wsch wybrzeża Chin, Japonii oraz wschodniego wybrzeża.... tak, Morza Śródziemnego, tam gdzie jest ten "bezcenny powiat".
  Ponieważ do transportu ładunków nie potrzeba wyrafinowanych środków przenoszenia w postaci rakiet, ani nie ma konieczności miniaturyzacji ładunków, bo do transportu wystarczy zwykły statek (nawet "cywilny"), to atak taki jak się ocenia jest w stanie przeprowadzić obecnie ok.... 40 państw.
  Oczywiście Rosja też ma narażone wybrzeża, ale akurat w jej wypadku.... koń jaki jest każdy widzi. Zarówno głębia strategiczna, rozlokowanie głównych ośrodków miejskich i przemysłowych oraz możliwości obrony antyrakietowej powodują, że raczej z każdej konfrontacji atomowej to właśnie Rosja wychodzi zwycięsko. Straty oczywiście mogą być straszne, ale jednak to Rosja wygra. Chiny nawet jeśli stracą miliard istnień ludzkich to nadal może ich zostać więcej niż Amerykanów....

  Na koniec warto wspomnieć o wizji jaką miał ojciec Klimuszko, który widział także małe łódeczki płynące przez morze. Otóż powiedział on, że miejsce tam gdzie jest jego grób kiedyś będzie zalane wodą. Grób ojca Klimuszki znajduje się w Elblągu....
  Konflikt rozegrany wg scenariusza Sacharowa może być zatem jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. Oczywiście jakieś mniejsze przyczyny też mogą być brane pod uwagę, ale nie wiem czy ojciec Klimuszko miał jakieś przepowiednie dotyczące właśnie takich "mniejszych przyczyn".

  Ukłony
 • @Autor
  "Następuje zgrupowanie wojsk ukraińskich przy granicach Donieckiej i Ługańskiej Republiki, jak również - informują polskojęzyczne media - przesunięcia oddziałów rosyjskich."

  Załadunek sprzętu wojskowego dla Noworosji w Rostowie nad Donem:
  https://youtu.be/zeafs1yCSsA
 • @ikulalibal 09:16:54
  "Wszystko w tym historię, poprzewracali do góry nogami. Z bohaterów uczynili łajdaków a łajdaków postawili na cokołach". -

  --- Niestety, przekopali ostatnio naszą wiedzę o zdarzeniach. My jeszcze coś wiemy, ale młode pokolenie jest zdane na wiele kłamstw i manipulacji, które narzucane są przez oświatę i media.
 • @Jasiek 12:29:24
  ------------------
  ""Wierzcie mi, atomówki pozostaną w silosach. Co najwyżej taktyczne ładunki będą miały zastosowanie.""
  ------------------
  Oczywiście - bo czarci pomiot wtedy zacznie ewentualną, gorącą, III WŚ - jeżeli ją sobie szczegółowo wcześniej - ustawi.
  Wniosek?
  Z pewnością w krajach, gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek - na atomowych kneflach są same kosmate łapki. Nie wiem jak w pozostałych - ale np. Chinom nie dla jaj zainstalowano kiedyś komunizm - rytu moskiewskiego - ze wszystkimi tego konsekwencjami.
 • @zbig71 09:25:36
  "W końcu jeśli Żydzi tresują nas swoją pedagogiką wstydu, to Niemcy przecież też mogą, a jak mogą, to zrobią. I mamy ,, wypędzonych,,..". -

  --- To dzieje się od lat. Ostatnio jakby mniej o tym.
 • @zygmuntbialas 09:31:40
  Rosja jest wrogiem i zawsze nim pozostanie...tak samo jak Niemcy...przpraszam - nazisci!!! - pan doskonale to rozumie a widze to z tonu odpowiedzi jakie pan udziela na pytanie forumowe - przpraszam iz nazwlalem pana "oszolomem" - NIE - pan jest myslaca jednosta i panskie wypowiedzi swiadcza o tym...nie wiem tylko skad taki artykul - znaczy wpis. Wiekszosc komentatorow to albo zakochani w rosji rusofile albo niemieckie smiecie a pan nie nalezy do zadnej grupy...pozdrawiam serdecznie...i dodam tylko ze Polska nie ma wystarczajaco sil...nie ma zadnch sil by zmierzyc sie czy to z niemcyma czy ruskiemi...i w tym momencie zcedowalismy nasza obronnosc w strone USA...a czy oni beda wstanie bic zie za Polske....he he he he
 • @siwekperu 13:20:03
  "Rosja jest wrogiem i zawsze nim pozostanie..."

  Pa ta taj, pa ta taj ;-DDD
 • @marek500 09:29:56
  "... liczę na zdrowy rozsądek sprzymierzeńców USA, bo oni mają więcej do stracenia". -

  --- Tak, bogate Niemcy i Japonia mają wtedy dużo do stracenia. Liczę zresztą na to, że ta (często wymuszona) przyjaźń kilku państw z Ameryką, będzie wietrzeć. Widzimy np. opór Francji, Niemiec czy Turcji.
 • @zygmuntbialas 13:15:38
  "młode pokolenie jest zdane na wiele kłamstw i manipulacji"

  Na szczęście poziom nauczania w szkołach jest na tak żenującym poziomie, że młode pokolenie nie zrozumie manipulacji, ani nie utrwali sobie tych kłamstw.

  Ignorancja to najlepsza metoda na tę wrogą propagandę. Bez namordników spotyka się przede wszystkim ludzi młodych. Jest nadzieja.
 • @werka1321 09:32:32
  "... bronię dobrego imienia Polski i ich mieszkańców". -

  --- Myślę, że tak może powiedzieć większość czytelników Neonu. Ale rzecz nie jest tak jednoznaczna, gdy rządzący Polską nie reprezentują interesów obywateli polskich.
 • @siwekperu 13:20:03
  "Rosja jest wrogiem i zawsze nim pozostanie..."
  No to zgłaszaj się czym prędzej na ochotnika na wschodni front.
  Twoi bracia Ukraińcy miłośnicy Bandery pomogą ci się dostać na pierwszą linię. Powodzenia.
 • @demonkracja 09:33:29
  "... przesłankami poza taką a nie inna polityką zagraniczą okupanta Polski - sygnalizującymi likwidację tejże atrapy Polski są:
  1. Pozwolenie na zjednoczenie się Niemiec.
  2. Utworzenie tzw. samoistnej Ukrainy i nieważne czy ona jest banderowska czy będzie inna". -

  --- A jednak były to obiektywne procesy. Słabość ZSRR w latach 80-tych musiała skutkować takimi rozwiązaniami i Polska miała tu niewiele do gadania.
 • @Oświat 09:38:59
  "Wydaje się, że Chiny będą trzymały stronę Rosji, a korzystając z zamieszania i wojennych potyczek, sięgną po Tajwan". -

  --- Tak, jest to bardzo prawdopodobne.
 • @Robik 09:39:04
  "Polacy zmierzają prostą drogą w niebyt zaczadzeni antyrosyjską propagandą. Jeszcze tylko jakiś cud może nas uratować". -

  --- A wie Pan, czego się obawiam? - Przyszłego kształtu Polski, tj. w granicach Księstwa Warszawskiego + Wielkopolska (+ Lwów w przypadku rozbioru Ukrainy).
 • @marek500 10:09:34
  "Jeżeli Chiny w takim tempie będą wzrastać gospodarczo i militarnie, to nie zdziwię się jak Rosja i USA będą zmuszone sytuacją do zawarcia sojuszu". -

  --- Myślę, że za ileś tam lat USA będą wyautowane z obiegu politycznego i gospodarczego Eurazji i zostaną co najwyżej mocarstwem lokalnym.
 • @Jasiek 10:20:55
  "Przecież nawet ja bez wojskowych szkół widzę, że wpłynięcie na to morze to z automatu wpadnięcie w kocioł". -

  --- I o to właśnie idzie - ostatecznie dwie załogi US-okrętów znalazłyby się w niebezpieczeństwie, a atakująca Rosja dałaby pole do dalszych rozgrywek.

  Pozdrawiam :)
 • @ele 10:40:12
  "Polskie partie które chcą zaistnieć nie są rejestrowane sądach żydowskich lub pacyfikowane [kilkuletnie aresztowania] bez wyroku!" -

  --- Niestety, jest tak jak Pan pisze.
 • @Kruk63 11:17:38
  "Chiny są obecnie pretendentem do przejęcia roli światowego hegemona. Aby do tego doszło, muszą pokonać na każdym polu USA. [...] Kto zwycięzcy będzie zarzucał działanie nieetyczne? Rosjanie? To państwo, już od dawna jest w stanie głębokiego rozkładu". -

  --- Jeśli chodzi o Rosję, to nie jest to państwo w rozkładzie. A Chiny? - W wyścigu po prymat nie dały świadectwa militaryzmowi, charakterystycznego dla wcześniejszych potęg.
 • @rumpelsiltskin 12:52:59
  "Załadunek sprzętu wojskowego dla Noworosji w Rostowie nad Donem":
  https://youtu.be/zeafs1yCSsA

  --- No cóż, zbrojenia jednej strony skutkują zbrojeniem się drugiej strony.
 • @siwekperu 13:20:03
  "... dodam tylko ze Polska nie ma wystarczajaco sil...nie ma zadnch sil by zmierzyc sie czy to z niemcyma czy ruskiemi...". -

  --- Ściśle mówiąc, aktualnie Niemcy nie byliby w stanie sami zwyciężyć Polskę militarnie. Tak jest dzisiaj. I widzi Pan, jeśli w sumie nie mamy sił zmierzyć się zwycięsko ani z Niemcami, ani z Rosją, to optymalnie byłoby żyć jak najlepiej z nimi, a nie pobrzękiwać szabelką.
  A w pomoc USA sam Pan wątpi, więc nie będę przekonywał.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @rumpelsiltskin 13:26:10
  "... poziom nauczania w szkołach jest na tak żenującym poziomie, że młode pokolenie nie zrozumie manipulacji, ani nie utrwali sobie tych kłamstw". -

  --- Jest na żenującym poziomie, ale także z powodu chamskich manipulacji. Brak wiedzy sprzyja uleganiu kłamstwom.
 • @ele 10:40:12
  Ależ ja sie zgadzam, ze wybory zarówno w Polsce jak i USA - to medialne widowisko dla ubogich.
  I wiem, ze dr. Piskorski nie mial żadnej szansy nawet na zarejestrowanie swojej partii w wolnej, wyzwolonej Polsce ..
  A w PRL-u, podziemna, nielegalna organizacja została zarejestrowana przez rząd; a w czasie stanu wojennego, to przywódca tej partii był internowany nie byle gdzie bo ...az w dwóch pałacach ( niekoniecznie w dwóch na raz.)

  Był to niewątpliwie rzadki w przyrodzie przypadek wymarzonej demokracji, w której rząd, podobno komunistyczny, swojego zawziętego przeciwnika lokuje w palacu i zapewnia mu superkomfortowy pobyt.. z wyszynkiem.

  Ale faktem jest, ze zachwyt nad przywódcą, który ma podobno az sto doktoratów bez matury, był w Polsce ogromny i bardzo zjednoczył nasz naród w walce o wolność i demokrację..
  Podczas gdy dr. Piskorski na więziennym garnuszku siedział bez wyroku i konkretnych zarzutów w tzw. wolnej Polsce- i jeszcze go policjanci pobili w miejscu publicznym! - to nasz wielki przywódca narodu popijał w pałacu francuskie koniaki i przyjmował delegacje zagraniczne.

  I był tak popularny, ze az dwukrotnie z woli narodu nam łaskawie prezydentował. I dopiero w drugiej kadencji stracił wielu autentycznych wielbicieli.

  O co mi sie rozchodzi?
  Opinie nasze kreujemy nie tylko na podstawie przeczytanych gazet czy bardzo często wartościowych informacji na blogach.

  Ale każdy ma jakiś zapas osobistych doświadczeń i przeżyć, które wpływają na nasze opinie..
  Chodzi mi o tak zwane więzi duchowe i tożsamość narodową .

  Tak sie złożyło, akurat przez przypadek, ze w czasie wyborów na Filipinach spędzałam tam wakacje.
  Wybory w Rosji oglądałam w TV.

  A wcześniej, w 2005 roku byłam w Rzymie, akurat wtedy gdy Włochy obchodziły tragedię narodową i osobiście oglądałam pogrzeb Nikola Calipari.

  I byłam w Rzymie w czasie pogrzebu tajnego agenta wloskich służb specjalnych.
  Nicola Calipari mial tytuł generala- majora wywiadu wojskowego.
  W marcu 2005 roku zostal zamordowany przez żołnierzy USA na lotnisku w Bagdadzie.
  Sprawa byla o tyle poważna ze włoska dziennikarka, Giuliana Sgrena, pisała sprawozdania z Iraku - a była ta dziennikarka znana z anty-amerykanskich i antywojennych sentymentów. Została porwana przez tzw. terrorystów, którzy najwidoczniej kochali Amerykę i nie pozwolili pisać paszkwili na temat okupacji Iraku.
  Rząd włoski rozpoczął negocjacje z tymi terrorystami i zapłacił okup podobno 1 mln dolarów za wypuszczenie Giulii Sgreny z rąk terrorystów i bezpieczne opuszczenie Iraku. Bezpieczny wyjazd dziennikarki gwarantowaly wladze amerykanskie, ktore kontrolowaly lotnisko. Rząd Berlusconiego mial zapewnienie bezpiecznego lotu do Rzymu.
  Wysłano tajnego agenta, Nicola Calipari do odebrania dziennikarki i przywiezienia jej do Rzymu.
  Rzym radośnie przygotował sie do powitania Sgreny i bardzo popularnego Calipari.
  Tymczasem w Bagdadzie, na samym juz terenie lotniska, oficjalny samochód z Calparim i jego podopieczną, został zaatakowany przez ...wojska amerykańskie i ostrzelany przez patrol USA
  Włoch- jak to Wloch, z rycerską tradycja, w czasie strzelaniny zasłonił kobietę
  własnym ciałem. Giuliana przeżyła atak, a włoski bohater zginął od kul sojuszników z NATO.

  W Rzymie byla to straszliwa tragedia

  Czemu o tym pisze?
  Bo oglądałam cały czas na żywo i w tV- mieszkałam przy Placu Bolonia i z balkonu oglądałam tłumy Włochów ...zamienionych w kamienne posągi.
  Podobnie było w czasie pogrzebu.
  Bohatera włoskiego pochowano w największym pomniku w Europie, Pomnik Emanuela II.
  W lewym skrzydle pomnika sa pochowani bohaterowie Wloch.
  No wiec ten pogrzeb był niesamowity. Tlumy ludzi ustawily sie w wielokilometrowej kolejce, zeby popatrzeć na zwłoki w odkrytej trumnie i pożegnać Nicola Caliparii.
  W całym Rzymie byla głucha, głucha az do bólu …CISZA.

  Nikt nie krzyczal, nie wyzywal, nie śpiewał nie rozwiewal flag i nie okrywal sie flagami jak ręcznikiem plazowym. Nie bylo zadnych flag.
  Byli zrozpaczeni Włosi.

  Przyznam sie, ze zrobiło to na mnie okropne wrażenie.
  Ale widać było i czuło sie wspólne, narodowe przeżywanie.
  Było to potężniejsze od krzykliwego oburzenia i wrzaskow krzykliwych tłumów i jaskrawych transparentów A przeciez czuć było wielkie wzruszenie ..
  Takiej jednosci duchowej nie widziałam nigdzie ani wczesniej - ani później.

  W czasie półrocznej kampanii wyborczej w Rosji zdumiało mnie, ze nie było medialnej burdy ulicznej, wykrzykiwania kogo powinno sie wybrać (tzw. soliciting - nachalne nakłanianie do głosowania na podstawionego kandydata.)
  A było tych partii cos ze - 16 - scie ale ich tez specjalnie nie bylo słychać.

  Było dużo wywiadów, zwłaszcza z Ksenia Sobczak, chyba tylko po to, zeby sie do końca ośmieszyła Ksenia próbowała urozmaicić kampanie wyborcza i nawet jej sie to udawało. Było wiele dyskusji i wywiadow ale jakos tak bardziej w kuluarach niz na ulicach i trybunach.
  Ale nie bylo takich tłumów, które mogłyby przypominac wielkie święto pierwszomajowe w ZSRR na Pacu Czerwonym.

  I o dziwo, wszyscy kandydaci normalnie pracowali na swoich stanowiskach. Nikt sie nie krygował i nie wygłupiał do kamer niczym na pokazie mody na podmiejskim podwórku.
  No i nie było kłótni miedzy kandydatami i wyzwisk, choc nie obyło sie bez docinków i ostrej wymiany zdan.
  Dziwne jakieś te wybory w Rosji; bez durnobusa, klakierów wystrojonych jak na coctail party żon kandydatów , córeczek i pociotków Jednym slowem nie bylo jarmarku wyborczego ani targowiska nierasowych zwierząt domowych.

  Zaskoczeniem byly Filipiny. 7 tysięcy wysp, na wielu mówią innym niz tagalog jezykiem. W telewizji kampania wyborcza była w języku angielskim.

  Nie umiem powiedzieć jak oni to zrobii na Fiipinach, ze zgodnym chórem i w zdecydowanej większości wybrali Rodrigo Duterte - okropnie zeźlonego na USA - prokuratora i gubernatora z Davao.
  Duterte nie przebiera w słowach i ciagle straszy Amerykanów, ze każe im sie wynieść z Filipin. Zwyzywał ambasadora USA i publicznie wykrzyczal, ze Filipiny maja dosc swoich pedałów i obcych im nie potrzeba.

  Duterte jest katolikiem, pochodzenia chińskiego i okropnie sie wyraża o Kosciele.
  Stare elity Corazon Aqino poszly w kąt i beda sie jeszcze długo pewnie uzalac a Duterte straszy, ze wpusci Chińczyków a wywali kowbojow.
  Dla USA, Filipiny sa bardzo wazne strategicznie i Duterte o tym wie.
  Chińczycy zas buduja pierwsza linie kolejowa na wyspach.
  Wiec oczywiście Filipiny zostaly ukarane ... wirusem.

  W porównaniu z Polska, która podobno tez jest krajem katolickim - różnica w zachowaniu katolików na codzień w Polsce i na Filipinach jest ogromna.

  Wiec te trzy porównania przychodzą mi często do głowy bo wydaje mi sie, ze Polska ma jeszcze długa bardzo drogę do ...tożsamości panstwowej, kulturowej i w duchowej.
  Ciagle kogoś naśladujemy, małpujemy i marzą nam sie nowinki i szklane paciorki.

  Więc sie czasem zastanawiam , w jakim kraju można wybrać entuzjastycznie i wola calego narodu takiego prezydenta - i to dwukrotnie.

  5 najgłupszych wypowiedzi Lecha Wałęsy - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=UhJ-BH4r6MA
 • @Tiamat 18:31:49
  Naród polski jaki jest - wiemy. Ale nawet on nie zdecydował się wybrać bufona/kabotyna na drugą kadencję. (przegrał z Kaśniewskim)
 • @zygmuntbialas 14:59:00
  po co pobrzkiwac szabelka skoro o wiele lepsze bylo by pobrzekiwanie sakiewka...ale co do tego nie mamy pozwoleństwa od starszych i mądrzejszych - Polska jest byla i nadal bedzie producentem tanszych produktow dosc wyskokiej jakosci ale...no na to trzeba miec pozwolenstwo...ja jestem bardzo za utop[ijnym projektem Konfederacji, ktory mowi iz Polska powinna miec silna armie a nie opierac sie na ruskich czy jankesach itp...no ale ten postulat w naszym polozeniu wydaje sie niemozliwy...widze ze sie polubimy bo jest pan osoba z ktora mozna dyskutowac a nie obracac sie nawzajem
 • @Tiamat 18:31:49
  "I wiem, ze dr. Piskorski nie mial żadnej szansy nawet na zarejestrowanie swojej partii w wolnej, wyzwolonej Polsce... A w PRL-u, podziemna, nielegalna organizacja została zarejestrowana przez rząd". -

  --- Ale w mediach ciągle o wolności i suwerenności, a ludzie uwierzyli. O Polsce Ludowej mówią z litością albo oburzeniem, więc... starsi pamiętają i dość różnie oceniają, ostatnio coraz częściej pozytywnie; młodsi wiedzą tyle, co im powiedzieli w szkole czy w mediach.
 • @siwekperu 21:46:01
  "... jestem bardzo za utop[ijnym projektem Konfederacji, ktory mowi iz Polska powinna miec silna armie". -

  --- To jest jeden z warunków istnienia Polski w obecnych granicach, ale nie jedyny. Ważna jest też gospodarka i mądre rządzenie, ale musimy sobie zdawać sprawę, że nasza sytuacja nie jest nadto korzystna. Proszę zerknąć na moją niedawną notkę, link:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/161131,holocaust-biznes-i-obluda-05-04-2021

  To wisi nad nami, za żydowskimi żądaniami jest siła USA, które są bardzo złudnym sojusznikiem.

  Konfederacja - więc ja nie głosuję od ponad 10 lat, bo nie dla mnie ta zabawa, ale jest w tej Konfederacji Grzegorz Braun, którego zasługi w walce z lock-downem i noszeniem kagańców są nieocenione. Więc choćby z tego powodu będę gotów głosować na niego :)
 • @zygmuntbialas 22:10:24
  Ja sie zgadzam, ze - jak powiadal S.J. Lec- 'okno na świat najlepiej zasłonić gazetą'

  Platne media sa nie tylko w Polsce.
  Ale co roku, obecne media, przypominaja o zarejestrowaniu Solidarnosci 30 sierpnia 1980 roku. To chyba każdy wie, ze to było jeszcze w PRL-u, na rok przed stanem wojennym. A wiec na długo przed szalenie demokratycznym Okrągłym Stołem, przy którym brylowal talent Wałęsy.

  Ja tę datę szczególnie pamietam bo wtedy wróciłam ze szkolenia w Anglii gdzie sie pierwszy raz dowiedzialam o Solidarności.
  A w Polsce?
  W 1980 roku entujazm był powszechny.!!

  Nikt mi teraz nie wmowi, ze to tylko żydy skakaly z radości, a Polacy nie mieli nic do powiedzenia.
  A kiedy w lutym 1981 roku, wszyscy moi znajomi, nie tylko prywatni ale i z polonijnych organizacji wysylali do Polski, do znajomych i organizacji odcinki z zachodnich gazet, o tym, ze:

  'W połowie grudnia 1981 w Polsce będzie wprowadzony stan wyjątkowy' - to w Polsce, nikt nie tylko nie chcial uwierzyć ale jeszcze nas zwymyślali od sowieckich sługusów i komuchów.

  Polacy patrzyli w Ameryke, jak w 8-my cud świata.
  Nie bylo dyskusji.
  A w zachodnich mediach informacja byla na 1-ej stronie o Kuklinskim, który z Amerykanami to dyskuowal.

  Jakoś nikt nie chce podjąć dyskusji o Kuklinskim bo pełno Polaków wierzy, ze to co sie w Polsce wyprawia to największa demokracja w historii świata.
 • @Tiamat 06:49:42
  "Mnie najbardziej interesują 'specjaliści' od polityki, którzy nagle zabrali głos w obronie Stanów Zjednoczonych, w kraju gdzie ludzie zamarzają na śniegu, miliony bezdomnych śpią w lasach i na ulicach wielkich miast , miliony bezrobotnych i 6 milionów obywateli USA w prywatnych więzieniach."...

  a ode mnie to:

  https://www.dw.com/pl/niemiecki-msz-apeluje-do-rosji-ws-nawalnego/a-57248037

  https://www.rp.pl/Rosja/210419467-Rosyjscy-politycy-pisza-do-Putina-ws-Nawalnego-To-nienawisc.html

  https://www.o2.pl/informacje/nie-zyje-kolejny-lekarz-ze-szpitala-nawalnego-6623261797493664a

  https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Aleksiej-Nawalny-moze-byc-w-stanie-krytycznym.-Lekarze-i-artysci-apeluja-do-Wladimira-Putina

  Putin zapytany o Kursk odpowiedział: Kursk? Kursk zatonął.

  Dla fanów CHRL: tam jeszcze bardziej nie liczy się życie ludzkie niż w Rosji; co pozwala się cieszyć (?), że "szatanów" jest więcej.
 • @ikulalibal 08:22:44
  "Najwyraźniej pański "polski" nie jest wystarczająco biegły aby pisać na polskim forum.Być może powinien pan pozostać w obszarze języka angielskiego.Albo rzetelniej popracować nad polską gramatyką."-

  - przyganiał kocioł. Po kropce robi się przerwę, czyli wciska spację.
 • @Oświat 09:38:59
  ",,Chiny byłyby głupie, gdyby w takiej sytuacji nie zająć Syberii..."

  Wydaje się, że Chiny będą trzymały stronę Rosji, a korzystając z zamieszania i wojennych potyczek, sięgną po Tajwan."-

  - ja się z Krukiem zgadzam, może się tak stać, wręcz nic nie stoi na orzeszkodzie otworzyć dwa fronty, wtedy Rosja też będzie miała dwa fronty, Stany również... no Stany mogą mieć trzy, trzecie swój wewnętrzny... Ale to nie jest wcale powiedziane. W Rosji protesty w sprawie Nawalnego (...po jego śmierci) też nie muszą wybuchnąć, przecież.
 • @JimA 12:34:18
  //Putin zapytany o Kursk odpowiedział: Kursk? Kursk zatonął.//

  A co? czyżby nie zatonęła?
  Putin reprezentujący starą dobrą szkołę dyplomacji powiedział co było konieczne w tamtej sytuacji.
  To tylko polscy politycy z najwyższej pułki robią z siebie błaznów i dlatego właśnie tak są postrzegani.

  JimA dysponuje informacjami czy Polska już wypowiedziała wojnę Rosji? Po ogłoszeniu badań komisji smoleńskiej już nie było innego wyjścia,zamach na polski samolot to casus beli. Tymczasem mija już dziewiąty dzień tymczasem i jakoś nie słychać odgłosu dział.
  Czyżby opinie polskiego ministra miały rangę błazeńskiego występu?
 • @siwekperu 13:20:03
  re: Rosja jest wrogiem i zawsze nim pozostanie...tak samo jak Niemcy...przpraszam - nazisci!!!

  Nie wiem, w czyim imieniu @siwekperu wypowiada takie proroctwa.
  Radze poczytac historie Rosji i stosunkow polsko rosyjskich na przestrzeni wiekow a potem powtarzc historie napisane w Tel-Awiwie.

  Serdecznie polecam postanowienia Kongresu Wiedenskigo. Konferencji Jaltanskiej a takze Pokoju w Andruszkowie.

  Radze tez poczytac o kampanii napoleonskiej, w czasie której Polacy -generalowie ratowali honor Polski w walce z bandyckim Napoleonem.

  Radze tez poczytac - w polskich zrodlach- o zasługach rosyjskich carów dla istnienia państwa polskiego.

  A moze @siwekperu wymieni rosyjskich carów, ktorzy uwazali sie za Polakow i mowili plynnie po polsku?

  Powtarzanie komunałów, bredni to tak , jak mawial dobry wojak Szwejk, wstyd europejski!!

  Z serdecznym pozdrowieniem przesylam jeden z najpiękniejszych walców , którego kompozytor wielokrotnie powtarzał, cytuje:

  "My, Polacy powinnismy sie zawsze trzymac razem"

  Szostakowicz szkolił polskich muzykow i kompozytorow i byl z tego bardzo dumny ( W Polsce mialby bardzo mizerne szanse)

  (6) DMITRI SHOSTAKOVICH "The Second Waltz " | André Rieu - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=3xbME5jVlG4
 • @ikulalibal 12:47:31
  "A co? czyżby nie zatonęła?
  Putin reprezentujący starą dobrą szkołę dyplomacji powiedział co było konieczne w tamtej sytuacji."-

  - Tu komentarz będzie dłuższy. Otóż: jasne, że Kursk zatonął, więc Putin nie skłamał na konferencji pasowej. Czyli: Putin nie jest kłamcą, o nie, wręcz przeciwnie to krystaliczna postać na tle terrorystów z zachodu! ...;)

  Pan wie, że ja się z Panem w 99% nie zgadzam. Ta niezgoda, czasami posunięta do słowoczynów, jest związana z pańską miłością do Rosji, której nie podzielam i co gorsza, gorsza dla mnie, nie doceniam.
  Jak wygląda styl rozmów i propagandy, przez lata mogłem swobodnie obserwować: Ikulalibal, Pedant, Tiamat, Repsol ... iiii ban. :) Dopuszczam, że nie zabronię Panu kochać Rosję i Putina takimi jakimi są. Wolna wola. Ja mam swoje i miłości i sympatie, i tyle w temacie.

  "JimA dysponuje informacjami czy Polska już wypowiedziała wojnę Rosji? Po ogłoszeniu badań komisji smoleńskiej już nie było innego wyjścia,zamach na polski samolot to casus beli. Tymczasem mija już dziewiąty dzień tymczasem i jakoś nie słychać odgłosu dział."-

  - no tu bym się na Pana miejscu o odgłos dział nie prosił... Jeśliś PAn spragniony to wio na Donbas, albo Krym. ! 1 maja na Krymie, już niedługo i zawsze barwna impreza ... Co szkodzi. Miłość to miłość.

  :)
 • @Tiamat 12:54:42
  "Nie wiem, w czyim imieniu @siwekperu wypowiada takie proroctwa.
  Radze poczytac historie Rosji i stosunkow polsko rosyjskich na przestrzeni wiekow a potem powtarzc historie napisane w Tel-Awiwie."_

  - co konkretnie Pani insynuujesz? Bo to ciekawe! nawet Arcyciekawe! ... nie... nie będę się domyślał. JEśli łaska, proszę rozwinąć, że Niemcy i Rosja to są nasi najwięksi sprzymierzeńcy i przyjaciele... Tak. Proszę. :)
 • @JimA 13:05:00 ikulalibal
  "Pan wie, że ja się z Panem w 99% nie zgadzam. Ta niezgoda, czasami posunięta do słowoczynów, jest związana z pańską miłością do Rosji, której nie podzielam i co gorsza, gorsza dla mnie, nie doceniam."-

  - w sensie: nie doceniam pańskiej miłości do Rosji. :)
 • @JimA 13:05:00
  //
  - no tu bym się na Pana miejscu o odgłos dział nie prosił.//

  Ja się nie tyle prosze o odgłos dział co o potwierdzenie tego że "polski polityk" nie jest pojęciem równoznacznym z "pajac".
 • @JimA 13:18:15
  //Pan wie, że ja się z Panem w 99% nie zgadzam.//

  Nie wiem.Pańskie opinie obchodzą mnie "nienachalnie"
 • @Tiamat 12:54:42
  To list z Tel Awiwu czy z Moskwy?

  https://www.youtube.com/watch?v=5m018u0CWl0
 • @ikulalibal 13:23:49
  Przekomarza się Pan. Dlatego między innymi cudzysłów: "polski polityk". Tak, "polski polityk" to zwykle nie tyle pajac co sprzedawczyk. Od 300 lat.
 • @ikulalibal 13:26:34
  A czy mnie na tym zależy? Panin? :)
 • Ale numer :)
  Ambasadora USA w Moskwie wezwano do MSZ-tu i "zarekomendowano mu" wyjazd do USA.Zaś ów odmówił.
  Widział to kto? nieomal nogą zablokował drzwi przed zatrzaśnięciem i powiedział "nie wyjadę i kto mi co zrobi".
  https://vz.ru/politics/2021/4/17/1095068.html

  Może odmowa miała związek z tym że Rosja wprowadziła blokadę na zatrudnianie przez ambasadę USA obywateli rosyjskich,więc John J. Sullivan od dziś własnoręcznie zamiata podwórko ambasady o sprząta pokoje rezydencji.
  Mój boże! do czego to dochodzi.
 • do adminów
  Obrona Polski jest moim obowiązkiem, nawet jeśli będę otoczony zgrają mam prawo się bronić i będę to robił.
  Jestem zobowiązany przez moich przodków do obrony interesów Polski tak w szeregach jak i indywidualnie przed każdym wrogiem, a w dzisiejszych czasach, w dobie wojny informacyjnej i propagandowej, jestem zmuszony walczyć z dezinformacją sianą przez wszelkiej maści wrogie Polsce V kolumny.

  Zatem, jeśli ten portal nie jest "Portalem Wszystkich Polaków", a portalem V Kolumny wrogów Polski, to proszę mnie zbanować już dziś.

  Pozdrawiam
  Jim Anderson, Ambasador Rzeczypospolitej Blogerów i Komentatorów
 • @JimA 13:34:12
  //To list z Tel Awiwu czy z Moskwy?//

  Śmiej się pan/i z tego.
  "Instrukcja Katarzyny II dla ambasadorów" podobnie jak "testament Piotra Wielkiego" to zwykłe fałszywki dla prostej gawiedzi. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Will_of_Peter_the_Great

  Jak już się czymś martwić to tym co z Tel Awiwu w Moskwie mówi izraelski polityk Jakow Kedmi.

  https://www.youtube.com/watch?v=DyeT9TQTfvw

  https://www.youtube.com/watch?v=tNOEQ8h1iQ0

  I o tym już warto rozmawiać :) a nawet obawiać .
 • @JimA 13:53:34
  //wrogiem, a w dzisiejszych czasach, w dobie wojny informacyjnej i propagandowej, jestem zmuszony walczyć z dezinformacją sianą przez wszelkiej maści wrogie Polsce V kolumny.//

  Zbożne dzieło. Bóg panu dopomoże.
  Gdyby tak jeszcze pokazał nam pan ową dezinformację to kto wie? może i inni przyłączyliby sie do pańskiej heroicznej krucjaty.
 • @JimA 13:34:12
  To list z Tel Awiwu czy z Moskwy?

  Gorzej.
  Z Niemiec i to ze slynnego szpitala, w którym otruli Juszczenko a cudownie wyleczyi Timoszenko...
  Bardzo milo, ze JimA broni Ukrainca Nawalnego. .

  Akurat w Rosji nie stwierdzono zatrucia. Stwierdzono w Niemczech. Wiec go widac otruli w Niemczech.
  Ale i ta trucizna byla do dupy bo klient po dwóch dniach juz biegal po ulicy i robil zakupy.

  A teraz:
  Moze zatroskanie Niemcy zajma sie losem Juliana Assange'a, ktoremu kowboje obiecuja 175 lat wiezienia ale jeszcze nie wiedza za co. A Anglicy przetrzymuja go juz 10 lata bez wyroku.
  Niemcy sie tez nie martwili o dra Piskorskiego, ktory bez wyroku gnil w polskim wiezieniu.
  A w ogole nikt sie nie przejmuje, ze kowboje przetrzymuja w obozie 20 tysiecy cudzych dzieci.

  Widac, ze niektorym nawalonym proporcje nawalily.
 • @JimA 12:34:18
  @Dla fanów CHRL:

  Byl w Chinach?
  Nie byl!
  To z daleka widac!
  Gdzie byl JimA gdy Amerykanie zrzucali bomby ze zubozonym uranem na serbskie wioski?

  A moze nam JimA wyjasni:

  Jacy zbrodniarze wojenni? Kiedy Polska byla w stanie wojny z Serbami???

  Serbscy zbrodniarze wojenni w areszcie w Piotrkowie
  https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25122149,zbrodniarze-wojenni-trafili-do-aresztu-w-piotrkowie-trybunalskim.html

  Dlaczego polskie wojska okupuja serbskie Kosowo?

  09.11.2020
  Polscy policjanci w Kosowie - Aktualności - Informacyjny Serwis Policyjny

  https://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/15641,Polscy-policjanci-w-Kosowie.html

  A to?

  poniedziałek, 15 lutego 2021 23:13
  ladne zdjecia
  Krakowska policja szkoli wojsko przeciwko demonstrantom [ZDJĘCIA]
  https://glos24.pl/krakowska-policja-szkoli-sie-do
 • @Tiamat 14:23:49
  Dziwi, że dziwi Panią świat rządzony przez bandytów. Nie ma lepszych i gorszych, wszyscy są siebie warci.

  Co do carycy to, jak podejrzewałem: wskaże Pani na Niemcy... Nie pomyliłem się. Reszta to zamydlanie tematu. :)
 • @ikulalibal 14:04:05
  ? :) "Biała odwaga"- Marc... wróć! marcinka koszałki.
 • @Tiamat 14:23:49
  //Wiec go widac otruli w Niemczech.//

  W dodatku wychodzi na to że wypuścili go w stanie przybliżającej się agonii.Przynajmniej tak można sądzić z tego co zgłaszają jego fagasy.
  Skoro w październiku zwolniono go ze szpitala z opinią "zdrowy" a w kwietniu umiera z powodu jakiejś zaawansowanej choroby to jak to rozumieć.
  https://wyborcza.pl/7,75399,26991866,aleksiej-nawalny-umiera-kreml-gluchy-na-apele-swiata.html

  Oczywiście niestety nie umiera.Nic mu nie jest.
  Maria Butina https://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Butina którą bezpodstawnie aresztowano w USA , pod nieudowodnionym zarzutem trzymano w więzieniu i torturowano,pojechała do więzienia w którym garuje Nowalny i pokazała warunki w jakich przebywa.Ale nade wszystko pokazała zupełnie sprawnego Nowalnego który akurat w tym czasie twierdził że łapie go paraliż.

  https://www.youtube.com/watch?v=C_ADpWA499Y

  Służba prasowa Nowalnego zaalarmowała światową opinię publiczną informacją o tym że Nowalny jest torturowany przy pomocy podrzucanych mu czekoladek oraz zapachu pieczonej kury właśnie wtedy kiedy ogłosił głodówkę.
  https://www.rbc.ru/politics/07/04/2021/606df2c29a7947cefa759cd3

  Najwidoczniej uważa on że skoro ogłosił głodówkę więzienna kuchnia powinna być zamknięta na cztery spusty.
 • @Tiamat 14:43:09
  A Pani była w Chinach? Z ramienia jakiej partii? jeśli wolno :)
  A w Srebrenicy była? Tak? Kiedy i po co? :) Może w BAgdadzie? a może w MOnachium?
  Pani?!! JA wiem, że niektórym ofiarom reżimu (... bklubsza), na emeryturze, wydaje się, że są korespondentami/korespondentkami wojennymi nie do zastąpienia, są w posiadaniu tajnych materiałów (dobrze, że nie wybuchowych) i kiedyś z bliska widzieli Królową Angielską, a nawet samego Putina. :)

  eeechhh
 • @JimA 14:47:41
  // marcinka koszałk//

  Dobry reżyser.
  Po seansie "Takiego pięknego syna urodziłam" trzeba było mnie cucić bo skutkiem niemożliwych do opanowania ataków śmiechu doszło do niedotlenienia.
 • @JimA 13:10:29
  @Bo to ciekawe! nawet Arcyciekawe! ...

  A jak arcyciekawe - to sie warto dokształcić.
  Najlepiej wpaść do Biblioteki Jagiellońskiej i zaglądnąć do materiałów historycznych.
  Bo widac, ze niektórzy 'patrioci' maja wyraźny wstręt do polskiej historii.
  Wierzę, ze duzo łatwiej 'googlowac' CNN i DW

  A caryca Katarzyna II byla Niemką i rzeczywiscie pyskowala na polska arystokracje, ze sie z żydami skundlila.

  Bo caryca Katarzyna I, czyli Marta Skowrońska , żona Piotra Wielkiego byla Polką - o czym polakożercy nawet słyszeć nie chcą.

  Widac, ze bardzo znane fakty historyczne powoduja szok w umysle nieuka
 • @ikulalibal 14:59:11
  Właśnie, właśnie, nie tylko Pana. JA miałem odruchy wymiotne ... Co innego zapewne odczuwał wówczas dzisiejszy minister Gliński. koszałka "wielkim artystom jest", a nawet jeśli nie wielkim to na pewno po linii.
  "Dobry reżyser", tak? A po czym Pan wnosi?
 • @Tiamat 15:08:06
  "A jak arcyciekawe - to sie warto dokształcić.
  Najlepiej wpaść do Biblioteki Jagiellońskiej i zaglądnąć do materiałów historycznych.
  Bo widac, ze niektórzy 'patrioci' maja wyraźny wstręt do polskiej historii.
  Wierzę, ze duzo łatwiej 'googlowac' CNN i DW"-

  - dobra. Wykazała się Pani złośliwością? już? bo nie wiedzą przecież . Nie potrafi Pani normalnie argumentować? Po co te makarony?
 • @Tiamat 15:08:06
  Co do całości.
  Jest Pani niemiłosiernie przewidywalna. Wiedziałem, że Pani się na to powoła, że: przecież druga Kaśka to Niemka, pierwsza- Polka... A wszystko co złe to nie ruscy, nie niemcy, nie kosmici... bo jak wiadomo: wszystkiemu są winni "Polcy i Polacy".

  No nie przejdzie i widzi, że nie przejdzie, ale się pcha. :)

  "Widac, ze bardzo znane fakty historyczne powoduja szok w umysle nieuka"-
  - :))) kogo, Pani, masz na myśli?
 • @ikulalibal 14:04:05
  A proszsz. Chciał Pan propagandę i dezę... i jak to działa?

  Tiamatu sobie poczyta powyżej. I co? pogna Tiamatu w ... ( mówiąc po rusku na...), czy nie? czy będzie lgnął jak nie przymierzając m do g ?

  :)

  No. To ja o tym pisałem właśnie. :)
 • @Tiamat 15:08:06
  "A caryca Katarzyna II byla Niemką i rzeczywiscie pyskowala na polska arystokracje, ze sie z żydami skundlila."-

  -- nooo... gdzie mnie teraz, o Banshee, zawleczesz?
 • @JimA 15:08:22
  //"Dobry reżyser", tak? A po czym Pan wnosi?//

  Jak to po czym? jak w przypadku każdego innego twórcy po wyrobach.Podobają mi się jego produktu na tyle że chcę:oglądać,słuchać,czytać,nosić,itd to znaczy że dobry artysta.

  //JA miałem odruchy wymiotne .//

  Każdy na swój sposób dzieli się ze światem swym wnętrzem.
 • @ikulalibal 15:28:29
  "Każdy na swój sposób dzieli się ze światem swym wnętrzem."-

  - :) no, to prawda, koszałek się "wysrał" a Pan to łyka jak pelikan. Powinszować! :)
 • @JimA 15:35:48
  Kobieto proszę przestać trollować , będac pod wpływem . Uprzedzam .
 • @JimA 15:09:54
  Wszak! Napędzanie nieuka do źrodła wiedzy historycznej jest wielką
  obrazą i złośliwością?
  Tak przypuszczam.

  No to jazda! Udowodnij linkami, ze 'nie wykazałam sie wiedzą' i opowiedz nam kto zbudowal Uniwersytet Warszawski i zbudowal pierwsza kanalizacje w Warszawie; i jak rozwijalo sie krolestwo Polskie za czasow cara Aleksandra I. I kto byl żoną Wielkiego Ksiecia Konstantego.

  I jak tak bardzo kochasz Polaków, to opowiedz kto zbudowal pierwsza rakiete i podaj nazwiska trzech wielkich polskich astronomów, kto wymyslil łuk elektryczny, mosty spawane - kto zbudowal pierwszy na swiecie stalowy most spawany kolo Łowicza, kto zbudowal pierwsze hydroelektrownie; i jacy wielcy Polacy obecnie zajmuja wysokie stanowiska w rządzie Rosji?.
  Podaj nazwiska!

  Kto zalozyl Uniwersytet Taurydzki w Symferopolu.?.

  Lista zasłużonych Polaków a zapomnianych w z żydzonej obecnie Polsce jest bardzo długa - ale tacy jak ty przebierańcy nie maja o tym zielonego pojęcia.

  Ty mnie będziesz uczyc polskosci???i wiedzy o Polsce i Polakach?

  Opowiedz nam o polskiej szkole matematycznej we Lwowie a potem porozmawiamy o zlosliwosci i 'makaronach'. (skorzystamy z twoich argumentow)
 • @Repsol 15:40:32
  Adminie, proszę nie trollować!

  ""Każdy na swój sposób dzieli się ze światem swym wnętrzem."-

  - :) no, to prawda, koszałek się "wysrał" a Pan to łyka jak pelikan. Powinszować! :)"-

  - gdzie widzisz naruszenie? Jeśli widzisz, udowodnisz i uzasadnisz, wyślij mi ostrzeżenie.
 • @Tiamat 15:49:18
  "Wszak! Napędzanie nieuka do źrodła wiedzy historycznej jest wielką
  obrazą i złośliwością?
  Tak przypuszczam."-
  - ja przypuszczam, że jest obrazą/kolcem dla psychopaty... :) i powodem do: nienawiści, reakcji i sankcji. Co było do udowodnienia :)
 • @Tiamat 15:49:18
  "Opowiedz nam o polskiej szkole matematycznej we Lwowie a potem porozmawiamy o zlosliwosci i 'makaronach'. (skorzystamy z twoich argumentow)"-

  - :) niee, nie ze mną te numery Tiamat :))) ja Ci nic, Pani, nie będę opowiadał, ani o Lwowie, ani o sobie. Zostań w swej wściekłości. Kto czyta nie błądzi;)

  "Ty mnie będziesz uczyc polskosci???i wiedzy o Polsce i Polakach?"-

  - Ty mnie też uczyć nie będziesz. Proste? Proste.
 • @Tiamat 15:49:18
  Jest wczesna pora: 15:58 u mnie. Jeszcze wiele emocji i słów może się przelać do 04.15. :)
 • @Tiamat 15:49:18
  Jeśli mogę coś "królowej Tia-a- Mat" podpowiedzieć, proszę posłać teraz gońca: Pedanta. Czas mija:) a sprawa jest gardłowa. Chyba, że podzielimy tort na trzy :)
 • @JimA 16:26:47
  Jak zwykl, nie na temat.
  Nigdy nie bylo królowej Tiamat.
  Jak widac nie potrafisz dyskutowac bez inwektyw i osobistych wycieczek.
  I trzymaj sie za gardlo, zebys sie nie przeziebil.

  A najlepiej podaj nazwiska przynajmniej trzech bardzo znanych polskich astronomow i nie dryfuj.
  Pokaz, ze cos wiesz i umiesz.
 • @Tiamat 17:24:10
  "Jak widac nie potrafisz dyskutowac bez inwektyw i osobistych wycieczek."-
  - proszę nie insynuować, bo jest dokładnie odwrotnie.

  "Pokaz, ze cos wiesz i umiesz."-

  - powiem tak :), tutaj mówi się: "pokazywałem jak byłem mały" ... Co Pani z tego wyniesie to już Pani sprawa.

  A co umiem, to już Pani wie lub nie, wystarczy poczytać. :)

  Pozdro
 • @Tiamat 17:24:10
  "Jak zwykl, nie na temat.
  Nigdy nie bylo królowej Tiamat.
  Jak widac nie potrafisz dyskutowac bez inwektyw i osobistych wycieczek."-
  - Królowa "Ti a Mat" Panią obraża?! A to przepraszam, nie wiedziałem. :/
 • @Tiamat 11:30:01
  "Nikt mi teraz nie wmowi, ze to tylko żydy skakaly z radości, a Polacy nie mieli nic do powiedzenia". -

  --- 'Oficjalnie' należało do Solidarności 9 mln Polaków. Faktycznie było mniej, ale wystarczająco dużo, by mówić o poparciu nowych ruchów przez Polaków, przy czym to poparcie malało. No tak, Polacy w większości też chcieli, więc teraz mają, co mają.
 • @JimA 12:34:18
  "Niemiecki MSZ apeluje do Rosji ws. Nawalnego". -

  --- Niemcy mogliby zabrać się bardziej ochoczo do rozliczenia członków rządu, którzy zamieszani są w sprawy korupcyjne, powstałe przy udzielaniu zezwoleń na dystrybucję kagańców. Jeden z nich zainkasował ponad 600 tysięcy euro.
 • @JimA 13:10:29
  Tiamat: "... proszę rozwinąć, że Niemcy i Rosja to są nasi najwięksi sprzymierzeńcy i przyjaciele...". -

  --- Wcisnę tu parę swoich słów: dzisiaj to wygląda tak, że rząd Polski - na zlecenie USA - szuka guza. A gdyby Polska była suwerennym krajem musiałaby dążyć, dążyłaby do pokojowych i przyjaznych relacji z oboma sąsiadami, co by wszystkim wyszło na zdrowie, a najwięcej chyba Polsce.
 • @JimA 13:53:34
  "Obrona Polski jest moim obowiązkiem". -

  --- Jeśli idzie o optowanie za amerykańskimi interesami, to na pewno.
 • @Repsol 15:40:32
  Pozdrawiam :)
 • @JimA 16:00:39
  JimA do Tiamat: "Ty mnie też uczyć nie będziesz. Proste? Proste". -

  --- Błędna postawa. JimA mógłby się sporo nauczyć od Tiamat.
 • @zygmuntbialas 21:00:06
  Niemiecki MSZ wie co robi.To zorganizowana i skoordynowana akcja.
  Na 21 (środa) zapowiedziane jest tradycyjne posłanie Putina skierowane do zgromadzenia narodowego. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zgromadzenie_Federalne_(Rosja)

  W trakcie tych przesłań zawsze padają jakieś ważne decyzje.A to ogłoszenie przewagi militarnej w związku z nowym rodzajem oręża (2018) a to odesłanie rządu Miediwediewa w jasną cholerę.
  Żeby zakłócić odbiór tego przesłania i dać pretekst zachodnim mediom do skierowania uwagi opinii publicznej w inna stronę niż to co powie Putin,przebywajacy w Niemczech "nowalniści" zapowiedzieli na dzień 21 kwietnia milionową demonstrację w obronie Nowalnego.
  W tak zwanym międzyczasie dokonano zmian legislacyjnych zgodnie z którymi nielegalne akcje nowalnistów będą rozpatrywane przez sądy jak akty terrorystyczne.Od kilku dni osoby związane ze strukturą sprawiedliwości w popilarnych mediach ostrzegają gówniarzy że jedną nieprzemyślana decyzją mogła złamać sobie życie bo na dzień dobry zafasują wyrok 6 lat.Od tego wymiaru zaczynają się wyroki za terroryzm(kończą dożywociem).
  Apel Niemców w obronie Nowalnego jest częsteczką puzzli w tej układance.

  PS jeśli interesuje pana kuchnia.to jest wykładnia prawna łącząca nawoływanie do obalenia konstytucyjnego ustroju siłą z aktem terrorystycznym to prosze posłuchać. https://www.youtube.com/watch?v=v041N76XQIk&t=36s
 • @zygmuntbialas 21:21:47
  ? skąd ta konstatacja?
 • @zygmuntbialas 21:09:33
  "A gdyby Polska była suwerennym krajem musiałaby dążyć,"... Mogłaby! Mogłaby! gdyby miała taką wolę! :)
  A dlaczego Polska nie jest suwerennym państwem? Przypomni Pan?
 • @zygmuntbialas 21:30:14
  A niby czego?
 • @JimA 21:37:21
  //? skąd ta konstatacja?//

  A stąd że głupi jak stołowa noga a bezczelny jak JimA.
 • @ikulalibal 21:27:59
  "Żeby zakłócić odbiór tego przesłania i dać pretekst zachodnim mediom do skierowania uwagi opinii publicznej w inna stronę niż to co powie Putin,przebywajacy w Niemczech "nowalniści" zapowiedzieli na dzień 21 kwietnia milionową demonstrację w obronie Nowalnego". -

  --- To ciągle powtarzająca się gra Zachodu przeciw Rosji.
  Nie wysłuchałem linkowanego filmu-wideo, ale spróbuję znaleźć czas, by obejrzeć wydarzenia w dniu 21 września :)
 • Panie Zygmuncie
  czy nie pora uwolnić nas od gości którzy mają na celu wszystko poza merytoryczną wymianą opinii i informacji.
  Przecież działalność tego JimA jest nie do zaakceptowania.
 • @zygmuntbialas 21:43:18
  21 kwietnia czyli w najbliższą środę
 • @JimA 21:37:21
  "skąd ta konstatacja?". -

  --- Z wpisów, które Pan tu zamieszcza.
 • @ikulalibal 21:42:21
  Acha:) Zaczyna się jazda po Polaku jak po łysej kobyle. Dawaj! :) :)))
  Oczywiście potem będzie na mnie, że używam słów i się znęcam. He he :)
  Dawaj! wyżyj się! Koledzy Cię obronią staruszku. :)
 • @JimA 21:39:44
  "A dlaczego Polska nie jest suwerennym państwem?" -

  --- Nie jest. W znacznym stopniu Polska to sobie zapracowała, a teraz pracuje dalej nad tym.
 • @JimA 21:40:20
  "A niby czego?" -

  --- Wielu rzeczy. Jest dużo tekstów Tiamat na moim blogu, tłumaczonych lub pisanych przez nią. Warto przeczytać to i owo.
 • @zygmuntbialas 21:46:14
  Panie Zygmuncie :) Ostudźcie emocje, koledzy :) Po prostu.
  Pozdrawiam
  Jim Anderson
 • @ikulalibal 21:44:01
  "... działalność tego JimA jest nie do zaakceptowania". -

  --- Liczę na to, że JimA to przemyśli i się ustatkuje.
 • @zygmuntbialas 21:50:38
  Wierzę i nie wątpię, wiem, bo czytałem :) latami. :)

  :) Jeszcze raz: zdrowia życzę :)
 • @ikulalibal 21:45:21
  "21 kwietnia czyli w najbliższą środę". -

  --- Tak. Przepraszam za pomyłkę - to ze zmęczenia
 • @JimA 21:51:09
  "Panie Zygmuncie :) Ostudźcie emocje, koledzy :) Po prostu". -

  Tak. I Pan uczyni - mam nadzieję - to samo.
  Pozostajemy przy swych poglądach.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 21:52:24
  :))) :))))
  "Liczę na to, że JimA to przemyśli i się ustatkuje."-
  - przepraszam, że się wcinam, ale ubawił mnie Pan setnie!
  co konkretnie mam przemyśleć i co to znaczy: "ustatkować się"?
  Mam przyjąć do wiadomości co? Jaki konkretnie/krótko przekaz proponujecie do zaakceptowania?
 • @zygmuntbialas 21:57:05
  Oczywiście, pozdrawiam z wzajemnością.
  Jim Anderson
 • @JimA 21:57:28
  "... co konkretnie mam przemyśleć i co to znaczy: "ustatkować się"? -

  --- Repsol i Ikulalibal wyrazili swoją opinię i ja się do nich przyłączam. Mamy tu swoje widzenie świata, wypracowane przez lata, a Pan stara się je zaciemnić. I wyraża Pan wątpliwość, czy my aby Polacy. A my nie będziemy ścigać się na polskość.

  Proszę zwrócić uwagę, że nasza krytyka dotyczy nie Polaków, lecz głównie rządu, który nie jest naszym rządem. To tak najkrócej.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 22:20:43
  "--- Repsol i Ikulalibal wyrazili swoją opinię i ja się do nich przyłączam. Mamy tu swoje widzenie świata, wypracowane przez lata"-
  - och, ależ ja w to nie wątpię, zwłaszcza po ostatnim banie na "portalu wszystkich Polaków".
  " a Pan stara się je zaciemnić. I wyraża Pan wątpliwość, czy my aby Polacy. A my nie będziemy ścigać się na polskość."-
  - nie! ja tylko uczulam, że nie wszyscy Polacy mają taki pogląd jak Pan, Repsol, Tiamat czy Ikulalibal. To wszystko :)

  "Proszę zwrócić uwagę, że nasza krytyka dotyczy nie Polaków, lecz głównie rządu, który nie jest naszym rządem. To tak najkrócej."-

  - Tak, wiem, i dlatego jeszcze rozmawiamy :)

  Również pozdrawiam :)
 • @JimA 22:28:29
  :)
 • Dziś rzecznik prasowy Kremla
  potwierdził że sprawa planowanego puczu w Mińsku była poruszana podczas telefonicznej rozmowy Biden-Putin.
  https://vz.ru/news/2021/4/19/1095327.html

  Była rozmowa to są na to dowody.
  To kładzie kres spekulacjom jakoby sobotnia akcja FSB miała wymiar wyłącznie propagandowy.
  Znaczy to również że Putin za sprawą FSB miał na ten temat pełną wiedzę skoro na moment niezapowiedzianego telefonu Bidena,poruszył tę sprawę cały tydzień temu.

  Wielu komentatorów podkreśla że "czeska histeria" rozpoczęła się równo 30 minut po pierwszym komunikacie o udaremnieniu spisku podanym w białoruskiej tv.
  Biedni Czesi nie mając czasu na ułożenie bardziej składnej wersji wymyślili co wymyślili.
  Powiada się że USA nie przez przypadek użyła Pragi a nie zwyczajowo Warszawy.Dzisiaj miała mieć miejsce wizyta czeskiego premiera w Moskwie w związku z podpisaniem kontraktu na zakup szczepionek-to pierwsze.A po drugie wyeliminowano rosyjską firmę z przetargu na budowę elektrowni atomowej.A że przed tym wyeliminowano już chińską to zastała tylko amerykańska.Wprawdzie dwukrotnie droższa niż rosyjska,3/4 droższa niż chińska ale to dla Czechów pozostaje bez znaczenia.To znaczy musi pozostać bez znaczenia.
 • @ikulalibal 23:44:28
  "Biedni Czesi nie mając czasu na ułożenie bardziej składnej wersji wymyślili co wymyślili". -

  --- Przebili wszystkie inne państwa, co mnie zaskoczyło.

  Warto byłoby, gdyby Pan napisał, najlepiej na swoim blogu, notkę o tych zdarzeniach. Temat bardzo aktualny i ważny, a ja - niestety - mam bardzo dużo wszelkich obowiązków.
 • @zygmuntbialas 09:21:20
  re: Czeski film...
  Do wojny o gaz dołączyła sie wojna o szcepionki.
  Czesi od jakiegos czasu sa infiltrowani. Nie od dzis wiadomo, ze premier mowi swoje - a prezydent ... wprost przeciwnie.
  Czesi chcieli zakupic rosyjska szczepionke.

  Najlepiej to widac po awanturze w Słowacji, gdzie sie zrobił kryzys w rządzie bo Slowacja oskarżyła Rosje, ze Rosjanie sobie zostawiaja normalne szczepionki a za granice sprzedaje inne.
  Rosjanie kazali sobie zwrócić caly transport.

  Ciekawe, co jeszcze wymysla do zblizajacychh sie wyborow w Rosji.
 • @Tiamat 04:24:07
  "Czesi od jakiegos czasu sa infiltrowani. Nie od dzis wiadomo, ze premier mowi swoje - a prezydent ... wprost przeciwnie". -

  --- Przyznam, że jestem zaskoczony ostatnią decyzją Czechów, dotyczącą Rosji. U nich nie ma zaszłości historycznych w relacjach z Rosją.

  PS. Przez ponad dwa dni był mój komputer zepsuty. Jutro będę miał trochę czasu, by napisać parę słów do Pani :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej